SUEZ Oil and Gas
SUEZ Oil and Gas
Firmayı Tanıyalım
Suez Oil & Gas, petrol ve doğal gaz, rafineriler ve enerji sektörü için lider çözüm sağlayıcısı olarak köklü bir geçmişe sahiptir. 30 yılı aşkın geçmişleri arasında paketlenmiş proses sistemleri, kara ve açık denizde petrol ve doğal gaz üretim tesisleri için komple proses tesisleri ve tedariği bulunmaktadır.
Suez Oil & Gas, üretilen su arıtımı, doğal gaz işleme ve karbon yakalama konularında endüstride tanınmış ve tecrübeli uzmanlığa sahiptir. 
Rafineri ve Petrokimya Çözümleri
SUEZ, ham petrol işleme esnekliğini artırır ve size çok çeşitli su geri dönüşümü ve yeniden kullanım yöntemleri sunar; yer altı suyu enjeksiyonu, sıfır sıvı tahliyesi, kullanılmış katalizörlerin geri dönüşümü, çözücülerin geri kazanımı… SUEZ, enerji yönetimi rehberliği ve ayrıca eski tesis/sahaların dönüştürülmesi konusunda sizi destekler.
Güvenlik ve Çevre Standartlarına Uyumu Sağlar
SUEZ, petrokimya ve rafineri endüstrilerinde karşılaşılan zorlukları, teknik ve çevresel kaygıları, yılların verdiği uzmanlık ile birlikte en verimli ve yüksek performanslı teknolojilerle karşılar.
Avustralya, Victoria'daki Hazelwood Elektrik Santrali Karbon Yakalama Tesisi
Her sistem tipik olarak, aşağıdaki konulara özel öncelik verilerek eksiksiz bir anahtar teslimi paket olarak tasarlanır ve inşa edilir: • CO2 ürün saflığı • Minimum solvent kayıpları • Minimum tesis tüketimi • Optimum tesis verimliliği ve tasarım bütünlüğü • HSE gerekliliklerine uygunluk • Çevreye duyarlı tasarım
Özel Tasarlanmış Petrol ve Doğal Gaz Su Arıtma Sistemleri
Üretilmiş suyun bertarafı veya yeniden kullanımı için sudan yağ ve diğer kirleticileri gereken seviyelere getirmek adına SUEZ, CYCLONIXX * Deoiler Hidrosiklonları ve gaz yüzdürme teknolojilerinin yanı sıra bir dizi filtreleme, tuz gidericiler ve Oluklu Plaka Önleyici gibi üretilmiş su arıtma paketleri sunar.
Alışılmadık Tesisler
Her proses geleneksel veya iyi bilinen teknolojileri kullanmaz, bu nedenle, ister tam ölçekli ister pilot ölçekli olsun, alışılmadık tesisler için Suez Oil & Gas Systems, gereksinimlerinizi karşılayacak bir tesis tasarlama deneyimine sahiptir. Bazı özel tasarlanmış tesisler şunlardır: Karbon Tutma, Kömürden Sıvılara (CTL), Gazdan Sıvılara (GTL), Geosequestration, Soğutma Sistemleri, Kriyojenik Prosesler, Propan Geri Kazanım Sistemleri, Alternatif Yakıtlar.
Sizi Değer Zinciri Boyunca Destekliyoruz
Suez Oil & Gas, uzak lokasyonlara mühendislik çözümleri sunma, çok sıkı proje programlarını karşılama ve tesisin ömrü boyunca devreye alma ve satış sonrası servis ve destek sağlama konusunda da bir başarı geçmişine sahiptir.
Chengdu Rafinerisi Endüstriyel Atıksu Arıtımı ve Yeniden Kullanımı

SUEZ, endüstriyel atık suların arıtılması ve geri dönüştürülmesi için Chengdu'daki PetroChina rafinerisi için endüstriyel atık su arıtma tesisi tasarladı ve inşa etmiştir. Chengdu rafinerisinde 10 milyon ton petrol işlenmekte, günde 67.000 m3 atık su arıtılmaktadır.
Atık suların %70'i yeniden kullanılmakta ve saatte 2500 m3 geri dönüştürülmüş su üretilmektedir.

Su Enjeksiyonu Sistemleri
SUEZ, ön işlem filtreleri, membranları, kimyasalları, uzaktan izleme ve teşhis, önceden tasarlanmış çözümleri ile sülfat giderimi ve gelişmiş yağ geri kazanımı için geniş su enjeksiyon teknolojileri ve proses çözümleri sunar.