Termomeccanica TM.I.P.
Termomeccanica TM.I.P.
Firmayı Tanıyalım
TM.I.P. S.R.L. - Termomeccanica Industrial Process, 1912’de kurulan Termomeccanica Group’un çatısı altında bulunan bir şirkettir. 1977'de kurulan C.M.G.'nin bilgi birikimini tesis mühendisliği ve inşaat teknolojisi ile birleştirmek amacıyla, TM.I.P. 2011 yılının sonlarında kurulmuş olup enerji ve çevre koruma ve kimyasal üretim tesisleri tedarik etmektedir.
İhtiyaçlarınıza göre doğru teknolojiyi sağlayan TM.I.P. 2 kısıma bölünmüştür; çevre bölümü, kimyasalların geri kazanımı ve
endüstriyel proseslerden kaynaklanan kirlenmiş gaz ve sıvı atıkların emisyon limitlerine uygun olarak arıtılması ile, üretim bölümü ise kimyasal bileşikler için tesislerin tasarlanması ve inşa edilmesi ile ilgilenir.
TM.I.P, kimya endüstrisi, ilaç endüstrisi, sentetik deri endüstrisi, kaplamalı/empegrenasyonlu ürünler, yapışkan bant üretimi, baskı-boyama endüstrisi, petrol ve gaz ve petrokimya gibi çok çeşitli endüstri sektörlerinde aktiftir.
İlaç Sektörü için Arıtma Çözümleri
Bir ilaç fabrikasındaki klorlu atık sıvı ve buharlar için ısı kazanımı ve duman arıtımı ile beraber yakma fırın tasarım ve tedariğini yapmıştır.
RTO Tasarımları
RTO sistemleri, akış hızına bağlı olarak farklı sayıda  bölmelerle seramik malzeme kullanılarak tasarlanabilir.
Moleküler Filtrasyon, Plastifiyan Geri Kazanımı
TM.I.P. PVC ile çözücü olarak yaygın olarak kullanılan DOP gibi moleküler filtrasyon kullanarak plastikleştirici geri kazanımı konusunda kapsamlı bir uzmanlığa sahiptir. Sıvı kirleticiler, ön filtreleme ünitesi akışı filtre kartuşlarından geçtikten ve aerosol partikülleri yüzeyde kaldıktan sonra gaz halinde bir akımda asılı kalır.
Metalurji Endüstrisi için Baca Gazı Arıtma Tesisleri
Doğal gaz ergitme fırınları, ark ocakları, indüksiyon fırınlarından gelen çevreye zararlı bileşenlerin emisyonlarını azaltmak için TM.I.P Baca Gazı Arıtma Tesisleri sağlamaktadır.
Etil Asetat-Su Distilasyon Tesisi
Sürekli çalışan elek tepsili tesis % 99
Koku Azaltma Üniteleri
Kokuyu azaltmak için, TM.I.P. rafinerilerin belirlenmiş kaynaklarından gelen koku emisyonlarını kontrol etmek ve en aza indirmek için doğru teknolojileri geliştirir ve kullanır.
TM.I.P.'nin Sağladığı Uygulamalar
Termomeccanica Group'un, UNI tarafından sertifikalı EN
ISO/9001/2000, ISO/14001/2004 and OHSAS 18001 standardlarına sahip TM.I.P., tabloda gösterilmiş olan çevre ve endüstriyel mühendislik çalışmalarının tasarlanması, inşaası, yönetimi konularında uzmanlaşmıştır.
Yakma Fırınları
Geleneksel tesislerde arıtılamayan yüksek kirleticiler üreten prosesler için, TM.I.P. ısı geri kazanım sistemi ve baca gazı temizleme bölümünü de içeren 1200 ° C'ye kadar çalışan termal oksitleyiciler üretmektedir.