Termomeccanica Pompe
Termomeccanica Pompe

 

Firmayı Tanıyalım
Geçmişi 1912'ye kadar uzanan bir pompa ve kompresör tasarımcısı olan Termomeccanica Pompe, bugün mühendislik ürünü santrifüj pompa ve kompresör çözümlerinin önde gelen üreticileri ve servis sağlayıcıları arasında yer almaktadır.
Uygulama alanlarımız Tuzdan Arındırma, Enerji Üretimi, Su İşlemeden Petrol ve Gaz ve Sanayiye kadar uzanmaktadır.

 

Üretim & Test Tesisleri
Termomeccanica Pompe’nin üretim sahası toplam 77.400 m2 dir.ve 4.000 m2'lik test tesisleri şunları gerçekleştirmeye izin veriyor: Tam ölçekli performans testleri, model testleri, Kapalı devre testi vb.
Tuzdan Arındırma
Termomeccanica, hem Deniz Suyu hem de Proses hizmetleri için pompa tasarlayıp üreterek 70'lerin başında Tuzdan Arındırma pazarına girdi. Sağlanan toplam pompa sayısı: 650'den fazladır. Termomeccanica pompaları, MSF, MED ve Ters Osmoz gibi çeşitli Tuzdan Arındırma teknolojileriyle ilgili tüm süreç ve su alım hizmetlerini kapsar.
Su İletimi
Bugün binlerce TM.P. Pompası dünyanın her yerinde yüzlerce Sulama, Arazi Islahı, İçme Suyu ve Su Arıtma tesisinde çalışmaktadır. Sağlanan toplam pompa sayısı: 2.800. Dünyanın en büyük pompa istasyonu Sardar Sarovar Pompa İstasyonu - Gujarat Eyaleti - Hindistan pompaları Termomeccanica tarafından sağlanmıştır.
Enerji Üretimi
Termomeccanica pompaları, sadece Konvansiyonel değil, aynı zamanda Jeotermal ve Nükleer santrallerdeki tüm ana ve yardımcı hizmetleri kapsamaktadır. 100'den fazla tesiste 2500'den fazla Besleme Suyu, Kondansat Ekstraksiyon ve Soğutma Suyu Pompaları kullanılmaktadır.
Pompa ve Küresel Servis Çözümleri
TM.P. S.p.A. - Termomeccanica Pompe, tasarlanmış santrifüj pompa çözümlerinin önde gelen üreticilerinden ve hizmet sağlayıcılarından biridir. 50'den fazla ülkede hizmet veren 95.000'den fazla pompa tedarik etmiştir.
Şubeler ve Şirketler
Termomeccanica'nın sadece İtalya, La Spezia'da üretim tesisi bulunmaktadır. Diğer şubeler küresel olarak satış ve servis içindir.

Servis Birimi
Termomeccanica Pompe’ın Küresel Servis organizasyonu, daha düşük maliyetle yüksek kaliteli bakım sağlamayı, makine performansını iyileştirmeyi, enerji tasarrufu sağlamayı ve dolayısıyla toplam tesis işletme maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan eksiksiz bir faaliyet portföyü sunar.

Petrol & Gaz 
Termomeccanica, 1960'ların başında Petrokimya ve Petrol ve Gaz pazarlarına girdi. 50'den fazla tesiste 300'ün üzerinde tedarik edilen toplam pompa sayısı bulunmaktadır. Termomeccanica petrol boru hatları, sıvılaştırılmış doğal gaz, karada ve açık denizde su enjeksiyonu dahil olmak üzere en zorlu hizmetler için API 610 santrifüj pompaları tedarik etmektedir.